Greenhouse emissions from (German) agriculture, organic and conventional

[ICO]NameLast modifiedSizeDescription

[PARENTDIR]Parent Directory  -  
[   ]bio_nespasi_klima.pdf2009-10-05 11:09 466K 

„Ekologické zemědělství není samo o sobě zachráncem klimatu. Teoreticky může snížit emise o 15 % až 20 %, ovšem pokud mají průmyslové země do poloviny století snížit emise o 60 % až 80 %, nelze to v dlouhodobých klimatických cílech považovat za dostatečné.“ Studie je sice z Německa, ale závěry platí i u nás. Více viz Biozemědělství to nezachrání na stránkách Ekologického institutu Veronica a přímo český pdf dokument v tomto adresáři: Zpráva organizace foodwatch zaměřená na skleníkový efekt konvenčního a ekologického zemdělství v Německu na základě studie „Dopad německého zemědlství na klima“ Institutu pro ekologický hospodáský výzkum (IÖW).

Anglické znění přeložené části zprávy a celá zpráva v němčině (52 stran) je ke stažení na stránce http://www.foodwatch.de/kampagnen__themen/klima/klimastudie_2008/index_ger.html (výchozí studie IÖW je na stránce http://www.ioew.de/publikation_single/Klimawirkungen_der_Landwirtschaft_in_Deutschland)

Překlad: Ekologický institut Veronica, 2009
Úprava a odborné korektury: Petr Ledvina, Jan Hollan
Neprošlo jazykovou ani stylistickou korekturou
Vydala ZO ČSOP Veronica, Brno & Hostětín, 2009

K nové roli zemědělství aplikací biouhlu viz též vedle (i ukrajinsky) nebo http://veronica.cz/uhel a starší zmínku o Terra preta též na stránkách Veroniky.