Rozcestníky, Seznamy zdrojů, Bookmarky

Probíráme se stránkami a pomocí záložek si vytváříme osobní soupis stránek, ke kterým se můžeme vracet bez pracného proklikávání přes vstupní stránky. Ze záložek si časem vytvoříme třeba svou vlastní www stránku, kde nalezené zdroje můžeme řádně okomentovat. Tím získáme příjemné záchytné body nejen pro sebe, ale také pro ty, kteří mají podobné zájmy a vkus jako my.

Pokud se autor věnuje systematicky sbírání odkazů ke konkrétnímu tématu říká se tomu, že vytvořil seznam zdrojů nebo rozcestník. Pravidelně aktualizovaný rozcestník je velmi cennou pomůckou.
Příklady takovýchto rozcestníků jsou : fyzikální seznamy zdrojů na Webu , odkazy na učitelské zdroje; vše o fotografování se dozvíte z rozsáhlé sbírky odkazů (včetně news, el.konferencí) pečlivě aktualizované a sestavené Bengtem Hallingem. Chcete/li mít přehled včeských diskusních skupinách, vyzkoušejte první seznam druhý seznam
Potíž pro vytvoření záložky nastane, pokud je stránka začleněna v rámečku (frame) a ještě větší, je-li stránka automaticky generována z nějaké databáze, zde nezbývá než si vyvořit pouze záložku na odkaz dotazovacího formuláře.